Za oponou jesennej časti A-mužstva

V jesennej časti III.Ligy – Východ VsFZ odohralo naše A-mužstvo, aj napriek nepriaznivým pandemickým opatreniam ku koncu časti,  kompletných 15.kôl.  Sedemkrát sme sa predstavili pred vlastným hľadiskom, osemkrát sme cestovali na pôdu súpera. Dovedna sa nám podarilo získať 28 bodov, za 9 výhier, 1 remízu a 5 prehier, čo nám zaručilo 6. miesto v tabuľke. Na prvú Spišskú Novú Ves strácame 10 bodov, tá má však zápas k dobru. Na druhý Prešov 8 bodov, tretie Lipany 4 body, štvrté Košice len 1 bod. Taktiež strácame bod aj na tabuľkového suseda zo Stropkova, ten má však k dobru ešte dva zápasy jesennej časti.

Jesennú časť sme ukončili s bilanciou 32 vstrelených a 19 obdržaných gólov. Najlepším strelcom tímu je Mark Iablonskii, ktorý sa dokázal presadiť 11-krát. Celkovo sa na góloch podieľalo 10 hráčov. Najviac gólov sme vstrelili v poslednom zápase jesennej časti, keď sme na domácej pôde prekonali brankára TJ Mladosť Kalša sedemkrát. Gólovo naprázdno sme vyšli v štyroch zápasoch. Naopak, čisté konto sme si dokázali udržať v šiestich zápasoch. Dlhodobo sme sa v štatistikách obdržaných gólov pohybovali na vrchných priečkach. Bilanciu narušili posledné dve stretnutia na pôde súperov, keď sme v Prešove dostali šesť gólov a vo Vranove tri góly.

TABUĽKA STRELCOV PO JESENNEJ ČASTI

Mark Iablonskii – 11 gólov, Dušan Janko – 5 gólov, Jozef Skvašík – 4 góly, Maksym Losiev – 3 góly, Tomáš Kroka, Adam Ondika, Peter Krídla – 2 góly, Róbert Dický, Lukáš Bednár, Richard Piliar – 1 gól

Aj počas letného prestupového obdobia nastal v kádri A-mužstva značný pohyb. Do kádra pribudol všetkým známy Jozef Skvašík, ktorý sa však v polovici súťaže nešťastne zranil. Vrátili sa odchovanci Piliar a Holub, z Lokomotívy Košice prišiel Michal Janočko, ktorého však tiež trápili znarenia. Počas sezóny sa k mužstvu pripojil z neďalekého Humenného Peter Kridla, ktorý skvele zapadol do kolektívu. Z dorastu sa k tímu pripojili Tomáš Kroka, Patrik Švajka a Matúš Lajtár. Naopak z mužstva odišli Marián Pčola, Vladimír Voroňák, Dmytro Rohulskyi. Do zápasov v jesennej časti III.ligy – Východ sa zapojilo celkovo 22 hráčov. Najstarším zapojeným hráčom bol Lukáš Bednár, najmladším Tomáš Kroka. Najviac odohratých minút má Róbert Dický, ktorý ako jediný z mužstva nechýbal na ihrisku ani minútu.

TABUĽKA ODOHRATÝCH MINÚT

1350 – Róbert Dický, 1311 – Dušan Janko, 1241 -Ľuboš Jankaj, 1239 – Gabriel Holub, 1230 – Mark Iablonskii, 1132 – Maksym Losiev, 1080 – Miloš Lojka, 980 – Adam Ondika, 865 -Lukáš Bednár, 687 – Richard Piliar, 649 – Maroš Ferko, 597 – Jozef Skvašík, 580 – Peter Kridla, 526 – Patrik Mihalčin, 352 – Tomáš Kroka, 270 – Alexander Burda, 264 – Michal Janočko, 237 – Aleš Holinka, 135 – Erik Hanc, 52 – Patrik Švajka, 5 – Daniel Butala, 5 – Michal Sirak

Tak ako zranenia nás neobchádzali ani tresty. Hráči A-mužstva videli celkovo 30 žltých kariet, na ktorých sa podieľalo 13 hráčov. Predčasne pod sprchy odišiel len Richard Piliar, ktorý zinkasoval dve žlté karty hneď v úvodnom kole, na pôde MŠK Tesla Stropkov. 

TABUĽKA KARIET

ŽLTÉ KARTY

Ľuboš Jankaj – 4, Mark Iablonskii, Richard Piliar, Adam Ondika, Gabriel Holub – 3, Róbert Dický, Maksym Losiev, Lukáš Bednár, Miloš Lojka, Aleš Holinka – 2, Patrik Mihalčin, Michal Janočko, Maroš Ferko – 1

ČERVENÉ KARTY

Richard Piliar – 1

René Kočan: Som maximalista a preto nie som úplne spokojný s jesennou časťou, keďže je stále čo zlepšovať a ja stále hľadám progress, avšak sú veci, ktoré sme dokázali zlepšiť, čo ma veľmi teší. V zimnej príprave chceme popracovať na princípoch, ktoré sme si v kabíne stanovili. Musíme ešte viac zlepšiť súčinnosť formácii a doťahovania vzdialeností medzi nimi. Samozrejme, mužstvo sa potrebuje pripraviť lepšie fyzicky a silovo, aby sme mohli hrať rýchlejšie. Spolu s realizačným tímom ich chceme naučiť, aby sa nebáli vziať na seba zodpovednosť a stále šli za výhrou.Za najlepší zápas v jesennej časti pokladám posledný proti Kalši, bola to taká čerešnička celej sezóny. Páčila sa mi aj herná dominancia vo Vranove, aj napriek tomu, že sme ten zápas výsledkovo nezvládli. Za nevydarené považujem zápasy s Prešovom, Giraltovcami a lídrom zo Spišskej Novej Vsi. V týchto zápasoch sme neukázali, čo vieme. Čo sa týka posíl, hodnotím ich pozitívne, keďže ide o mladých, talentovaných hráčov. Stále majú všetko pred sebou a je len na nich, ako si nastavia hlavu a čo budú chcieť dosiahnuť.

Futbalový štadión MFK Snina

Po – Pia 

07,00h – 19,00h

Pčolinská 2744/45, Snina, 069 01