MFK Snina | Dorastenci pred reštartom ligy.

Už túto nedeľu, 23.5.2021 čaká dorastencov MFK Snina dohrávka 12. kola na pôde MFK Vranov nad Topľou.

Po viac ako siedmich mesiacoch odohrajú dorastenecké výbery MFK Snina ligový zápas. V hre je boj o titul víťaza III.Ligy staršieho ale i mladšiho dorastu, keďže sa naše výbery pohybujú na vrchných priečkach tabuľky. Starší dorastenci U-19 ešte v tejto sezóne nenašli premožiteľa a s bilanciou 8 výhier a 3 remízy, so skóre 30:5 okupujú druhú priečku, hneď za naším najbližším súperom. Mladší dorast U-19 vstupuje do dohrávky jesennej časti zo 4. miesta so ziskom 26 bodov za 6 výhier, 2 remízy a len jedinú prehru. V prípade výhry sa však opäť dotiahnú na čelo tabuľky. My sme sa pred dohrávkou spojili s trénermi dorasteneckých výberov, Pavlom Kirňákom a Róbertom Dickým.

Sú oba výbery dostatočne pripravené na úvodný zápas, po viac ako polročnej prestávke?

P.Kirňák: Ja verím, že áno. Aj napriek tomu, že sme mali pomerne krátku dobu na prípravu, podmienky majú všetky družstvá v dnešnej dobe rovnaké. Snažili sme sa hlavne chalanov čo najrýchlejšie adaptovať na veci, ktoré boli nastavené pred zastavením súťaže v jesennej časti.

R.Dický: Chlapci sa udržiavali aj počas prestávky v kondícii. Tréningový proces sme nastavili tak, aby nevznikli nejaké vážnejšie zranenia, postupne sme pridávali záťaž. Samozrejme budú potrebovať ešte trocha času, aby sa dostali naspäť do optimálnej formy, ktorú mali v jeseni.

Ako prebiehal tréningový proces?

P.Kirňák: V tréningu sme zhruba mesiac, v prvých týždňoch sme trénovali v skupinách, následne sa po uvoľnení opatrení nabehlo do plného zaťaženia. Podarilo sa nám odohrať jeden modelovaný zápas proti A-mužstvu, čo nám veľmi pomohlo, či už v rámci zápasovej kondície, ale aj prehľade o tom kde sa momentálne chalani nachádzajú. Musím však pochváliť všetkých za prístup a skvelú atmosféru, ktorá panovala počas tréningov.

R.Dický: Tak ako spomínal Paľo, trénovali sme tak, ako nám to nariadenia dovolili. Tréningy boli herné, na chlapcoch bolo vidieť, že im to chýbalo a musím vyjadriť spokojnosť s ich prístupom. Je super, že sa nikto nezranil a všetci zvládli postupné pridávanie záťaže.

Aký je cieľ v dohrávkach jesennej časti, po ktorých sa ukončí ligová sezóna 2020/2021?

P.Kirňák: Náš cieľ je pripraviť sa na každý jeden zápas poctivo a kvalitne. Chceme zvládnuť tieto zápasy herne, ale samozrejme aj výsledkovo . Chalani majú obrovský charakter a urobíme všetci maximum, aby sme sa po týchto troch zápasoch mohli tešíť z prvenstva v lige.

R.Dický:Samozrejme cieľom je vo zvyšných troch zápasoch získať maximalný počet bodov. Chlapcov nabádame k určitému hernému prejavu, ale dbáme už aj na to, aby dokázali uhrať zápasy aj výsledkovo. Jesennú časť sme až na jeden-dva zápasy zvládli k spokojnosti a dúfam, že tento trend potvrdíme aj v dohrávkach. 

Aké sú plány s dorasteneckými celkami do budúcna? 

P.Kirňák: Najdôležitejšie pre nás je zapracovať čo najviac hráčov do A-tímu. Spolupracujeme a komunikujeme s trénerom mužského výberu Reném Kočanom, jasne sme si nastavili filozofiu a koncepciu, aby bol prechod chalanov jednoduchší a plynulejší.

R.Dický: Mojou úlohou spolu s trénerom Kirňákom je zapracovanie chlapcov, ktorí prídu z kategórie žiakov, aby zvládli prechod k dorastencom. Následne sa s nimi snažíme pracovať na veciach, ktoré sme si zadefinovali v klubovej filozófii, aby dokázali zvládnuť prechod aj do A-mužstva. Cieľom je aj zastabilizovať kádre, čo si myslím, že sa nám podarilo. Dnes máme na tréningu 18-20 členné kádre, v ktorých je množstvo skvelých chalanov. 

Futbalový štadión MFK Snina

Po – Pia 

07,00h – 19,00h

Pčolinská 2744/45, Snina, 069 01